2018 Delivery

There are a limited number of acorns available in Victoria each year, which are all generously donated to this project.   Since registrations opened in March 2013, schools have been prioritised on a first-come, first-served basis.

Schools that have registered will receive a Gallipoli Oak as they become available during the Anzac Centenary 2015-2018.  In 2018 200 trees will be delivered to schools across Victoria.

Schools are listed in alphabetical order:

Alberton Primary School, Alberton
Annunciation Catholic Primary School, Brooklyn
Antonio Park Primary School, Mitcham
Armadale Primary School, Armadale
Ascot Vale West Primary School, Ascot Vale
Avoca Primary School, Avoca
Banyan Fields Primary School, Carrum Downs
Bass Valley Primary School, Corinella
Bayside P-12 College, Altona North Junior Campus
Beaconhills College Berwick Campus, Berwick
Belgrave South Primary School, Belgrave South
Bendigo Special Developmental School, Kangaroo Flat
Berwick Chase Primary School, Berwick
Berwick Primary School, Berwick
Bethal Primary School, Meadow Heights
Birralee Primary School, Doncaster
Blackburn Lake Primary School, Blackburn
Blackburn Primary School, Blackburn
Briagolong Primary School, Briagolong
Bridgewater-on-Loddon Primary School, Bridgewater
Broadford Primary School, Broadford
Broadmeadows Primary School, Broadmeadows
Broken Creek Primary School, Broken Creek
Brunswick South West Primary School, Brunswick West
Bundoora Secondary College, Bundoora
Buxton Primary School, Buxton
Cairnlea Park Primary School, Cairnlea
Camberwell South Pimary School, Glen Iris
Carnegie Primary School, Carnegie
Casterton Primary School, Casterton
Chatham Primary School, Surrey Hills
Christmas Hills Primary School, Christmas Hills
Colac West Primary School, Colac
Coolaroo South Primary School, Coolaroo
Corryong College, Corryong
Craigieburn Primary School, Craigieburn
Croydon Hills Primary School, Croydon Hills
Currawa Primary School, Dookie
Dallas Brooks Community Primary School, Dallas
Daylesford Primary School
Dinjerra Primary School, Braybrook
Donvale Christian College, Donvale
Dorset Primary School, Croydon
Elliminyt Primary School, Elliminyt
Elsternwick Primary School, Brighton
Epsom Primary School, Epsom
Essendon North Primary School, North Essendon
Fleetwood Primary School, Narre Warren
Footscray City Primary School, Footscray
Forrest Primary School, Forrest
Glenallen School, Glen Waverly
Goonawarra Primary School, Sunbury
Goornong Primary School, Goornong
Haddon Primary School, Haddon
Hampton Primary School, Hampton
Harcourt Valley Primary School, Harcourt
Hawkesdale P12 College, Hawkesdale
Heidelberg Primary School, Heidelberg
Heyfield Primary School, Heyfield
Highlands Primary School, Highlands
Highvale Primary School, Glen Waverly
Hillsmeade Primary School, Narre Warren South
Holy Family Primary School, Bell Park
Holy Trinity Primary School, Wantirna South
Horsham Primary School (Rasmussen Campus), Horsham
Hume Anglican Grammar, Mickleham
Ilim College Of Australia, Dallas
Inglewood Primary School, Inglewood
Inverloch Primary School, Inverloch
James Cook Primary School, Endeavour Hills
Kew East Primary School, Kew East
Kew Primary School, Kew
Killara Primary School, Sunbury
Kinglake West Primary School, Kinglake West
Kismet Park Primary School, Sunbury
Koondrook Primary School, Koondrook
Labertouche Primary School, Labertouche
Lake Charm Primary School, Lake Charm
Lalor Primary School, Lalor
Lockwood Primary School, Lockwood
Lowther Hall Anglican Grammar School, Essendon
Maiden Gully Primary School, Maiden Gully
Mandama Primary School, Grovedale
Manorvale Primary School, Werribee
Marist College, Bendigo
Marong Primary School, Marong
McKinnon Primary School, Ormond
Meadow Heights Primary School, Meadow Heights
Melbourne Montessori School, Caulfield South
Mildura Christian College, Mildura
Moriac Primary School, Moriac
Mother Teresa Catholic Primary School, Craigieburn
Murrabit Group Primary School, Murrabit
Murrumbeena Primary School, Murrumbeena
Nambrok Denison Primary School, Nambrok
Nazareth Pirmary School, Grovedale
Newhaven Primary School, Newhaven
North Melbourne Primary School, North Melbourne
Oberon Primary School, Belmont
Olinda Primary School, Olinda
Orchard Grove Primary School, Blackburn South
Our Lady Help of Christians Primary School, East Brunswick
Our Lady Help of Christians Primary School, Eltham
Our Lady of the Pines Primary School, Donvale
Our Lady of the Rosary Parish Primary School, Kyneton
Our Lady of the Sacred Heart Primary School, Merbein
Ouyen P-12 College, Ouyen
Phoenix Primary School, Sebastopol
Poowong Consolidated School, Poowong
Preston Primary School, Preston
Preston South Primary School, South Preston
Quarry Hill Primary School, Quarry Hill
Raywood Primary School, Raywood
Reservoir Primary School, Reservoir
Reservoir West Primary School, Reservoir
Rivercrest Christian College, Clyde North
Roxburgh Park Primary School, Roxburgh Park
Roxburgh Rise Primary School, Roxburgh Park
Ruskin Park Primary School, Croydon
Sacred Heart School, Fitzroy
Seaford Park Primary School, Seaford
Seymour College, Seymour
Silvan Primary School, Silvan
Southern Cross Grammar, Caroline Springs
Spotswood Primary School, Spotswood
St Ambrose’s Parish Primary School, Woodend
St Andrews Primary School, Werribee
St Anne’s Primary School, Kew East
St Anne’s Primary School, Sunbury
St Augustine’s Parish Primary School, Creswick
St Bernadette’s Primary School, Ivanhoe
St Charles Borromeo Catholic Primary School, Templestowe
St Clare’s Catholic Primary School, Truganina South
St Colman’s Primary School, Mortlake
St Columba’s Primary School, Elwood
St Damian’s Primary School, Bundoora
St Dominic’s Primary School, Melton
St Francis de Sales Primary School, Lynbrook
St Francis of Assisi Primary School, Mill Park
St Gerard’s School, Dandenong North
St James the Apostle Primary School, Hoppers Crossing North
St John’s School, Euroa
St Joseph’s Primary School, Chiltern
St Joseph’s Primary School, Springvale
St Joseph’s School, Coleraine
St Kilda Park Primary School, St Kilda
St Laurence O’Toole Primary School, Leongatha
St Leo the Great Primary School, Altona North
St Luke the Evangelist, Blackburn South
St Martin de Porres Primary School, Laverton
St Martin of Tours Primary School, Rosanna
St Mary of the Cross MacKillop Primary School, Epping North
St Mary’s Catholic Primary School, Warracknabeal
St Mary’s Parish Primary School, Greensborough
St Mary’s Primary School, Lancefield
St Mary’s Primary School, Mt Evelyn
St Monica’s Primary School Footscray
St Patrick’s Primary School, Koroit
St Patrick’s Primary School, Tongala
St Pius X Primary School, Heidelberg West
St Thomas the Apostle Catholic Primary School, Cranbourne East
St Thomas the Apostle Primary School, Blackburn
St Timothy’s Primary School, Vermont
St Vincent De Paul Primary School, Strathmore
Stella Maris Primary School, Beaumaris
Strathmore North Primary School, Strathmore
Streeton Primary School, Yallambie
Sunbury Primary School, Sunbury
Sunshine Harvester Primary School, Sunshine
Swan Hill Specialist School, Swan Hill
Syndal South Primary School, Mt Waverly
Tintern Grammar, Ringwood East
Tinternvale Primary School, Ringwood East
Tooradin Primary School, Tooradin
Truganina South Primary School, Truganina South
Tyrrell College, Sea Lake
Victory Lutheran College, Wodonga
Viewbank Primary School, Viewbank
Wallington Primary School, Wallington
Warrandyte Primary School, Warrandyte
Warrenheip Primary School, Warrenheip
Watsonia Heights Primary School, Greensborough
Watsonia Primary School, Watsonia
Wedge Park Primary School, West Melton
White Hills Primary School, White Hills
Whitehorse Primary School, Blackburn North
Willmott Park Primary School, Craigieburn
Wilmot Rd Primary School, Shepparton
Woady Yaloak Primary School, Smythesdale
Wooranna Park Primary School, Dandenong North
Yea Primary School, Yea